AmigaCFP
 Dnešní datum: 28. 03. 2017   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |    
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Přehled článků ACFP
Seznam rubrik
Download
Weblinks
Galerie
Ankety
Forum
Nejčtenější články

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
  Vyhledávání

Hledej
v AmigaCFP!


  TOP Odkazy
Pan Prase - blog o Amize, Atari, Textových hrách a životě vůbec

Amiga Klub Forever
  Informace
Amiga CzechFansPage
Copyright misticjoe 2006
Web pracuje na phpRS

Chcete se stát spoluautory AmigaCFP?
Napište článek, zašlete ho na e-mail výše a pokud bude shledán relevatním, jistě se zde objeví!

Jakékoliv kopírování nebo úprava článků, včetně jejich obsahu, je bez souhlasu autora ZAKÁZÁNO!
* AKF 2k8 & PowerDev 4
Vydáno dne 23. 08. 2008 | přečteno: 1625x

Sobota, 23. 8. 2008 - Praha
Tajná akce avízovaná na nejzazších koutech internetu, v těch nejhorších žumpách mainstreamového zpravodajství, na stránkách, kam člověk se zdravým rozumem nikdy nevkročí...začala... Kdo tam nebyl, relativně prohloupil... Ale ještě máte čas zítra.


Byl jsem domluven s Holym, že se srazíme v půl jedenácté u mě před barákem. Měl jsem to samozřejmě ze všech zúčastněných nejdál - přes celou jednu vesnici, takže jsem se co? No přece opozdil. Ale nebyla to moje chyba. Musím naprášit Holyho, protože to byl on, kdo dorazil pozdě a tím zdržel i mě - nedokázal ovládnout své nízké pudy a podlehl svodům mrzké prostitutky Naděždy, kordující nedaleko železničního přejezdu v Zápech. Až byly jeho zvrhlé choutky plně uspokojeny (nebudu zde detaily přepisovat, jsem si vědom slabších žaludků některých čtenářů), dorazil s dvacetiminutovým zpožděním. Mohli jsme se tedy vydat na cestu.

Kolona sportovních wagenů čítající 2 posunovadla se smrtící rychlostí 40km/h řítila k místu konání. Pneumatiky skřípěly, důchodci uskakovali (jednomu se dokonce i v té závratné rychlosti povedlo zaklínit hůl do mého otevřeného okénka a naprosto nekoretně mě s ní šťouchnout do slabin), maminky v panice házely své kočárky přes ploty přilehlých vilek. Prostě spanilá jízda, jak má být.

Efektně jsme oba přes ručku zaparkovali u místní ZŠ, kde se akce konala a vysloužili si tím obdivné pohledy nedaleko polehávajících vágusů. Nebylo pochyb o tom, že jsme ta nejtvrdší hovada v celém širém okolí. Vytáhli jsme hi-tech záznamovou techniku a pro zdůraznění své nadřazenosti ihned zapálili retka, což přívětivě kvitovaly matky z nedalekého dětského hřiště něžným pokašláváním. Nejdříve jsme chtěli ohromit jejich děcka vždy připravenými bonbony Bompary, ale v tom jsme si všimli nenápadného hloučku postávajícího u vchodu do základní školy. Nebylo pochyb - tihle na zvrhlé prvňáky nevypadali. Opatrně jsme se začali přibližovat a obhlíželi situaci. "Já budu hosteska...nahoře bez!", zahlaholil Prober. V tu chvíli bylo jasné, že naše postavení alfa-samců není ohroženo a můžeme se směle připojit.

Akce zdaleka ještě nezačala. Byl čas ještě na jedno retko a nezávazné tlachání. Poté jsme se přesunuli dovnitř, abysme mohli kladně ohodnotit hadware těch, co již stihli své stroje vybalit. Bylo to ještě trochu neorganizované, ale bylo očividné, že Amiga je zde ve značném oslabení. Přemíra různých notebooků a jejich miniaturních metrosexuálních derivátů byla jasná na první pohled. Pár čestných jedinců se ale přecijen našlo a přinesli své Amigy...a když ne je, tak alespoň něco, co se jim podobalo (MiniMig, DraCo, Pegasos, AmigaONE, Efika)...

Jako správní alfa-samci jsme ale věděli, že jestli daný den máme přežít, musíme se udržovat ve skvělé fyzické kondici. Následovalo nenápadné vypaření se na oběd. Teda ono až tak nenápadné nebylo, nicméně ostatní své vnímání okolí omezili na vystavené kousky hardwaru a evidetně proživali učiněné vnitřní orgie. Místem k ukojení našich potřeb se stal přilehlý sportbar se sličnou šedesátiletou a zřejmě lehce nedoslýchavou kočenou. Na druhou stranu se jejímu postižení nikdo z nás nemohl divit. Osazenstvo vybraných štamgastů opravdu nebylo potichu a jediný způsob, jak se přes ten 40cm široký stůl navzájem slyšet byl, že jsme začali řvát víc, než oni. Obsluha se přišla zeptat, co si dáme. V tuto chvíli ale Holy polevil, klekl si na zem a začal brečet, že chce nealkoholické pivo. Když už ležel na zádech a kopal kolem sebe nohama, svolil jsem. Sám jsem tedy jako rytíř v zářivé zbroji musel zachránit naši čest a vychrupnul rovnou tři alkoholická. K tomu jsem si objednal smažený sýr s hranolkou (v jídelním lístku bylo sice napsáno "hranolky", ale po přepočítání všech kousků na talíři jsem usoudil, že se to množným číslem nedá označovat). Porce pro mimina předemnou stála ani ne po půl hodince čekání. Holy na tom byl lépe, objednal si plněnou kuřecí kapsu a ta od oka vypadala celkem dobře. Jaký bude mít následek na jeho zažívání, to se ukáže až zítra. Nadešel čas odchodu a také nutné návštěvy hajzlů (jakékoliv jiné slovo by zdaleka nevystihovalo charakteristiku tamního sociální zázemí). Jdouc první, objevil jsem nevábně vypadající tekutinu rozpínající okolo mušlí a zahlásil "Jdu na samotku a tobě doporučuju to samý."...
"To je určitě jen rozlitá voda z kýblu...", pronesl Holy. A čvachtnul do toho.

Cesta zpět probíhala bez větších potíží. Od dvou hodin byla plánovaná přednáška pana Petera Czarnika o nových kouscích firmy Genesi. Vědomi si závratné návštěvnosti konané akce (cca 12 lidí), uzavírali jsme cestou sázky, zda už neutekl... Neutekl, byl to hrdina! Přednášce věnoval celých deset minut (odhadem, pokud opravdu začala ve dvě, protože správný frajer vždy chodí pozdě, dorazili jsme v 14:07 a z přednášky jsem stihl nahrát pouze tři minuty). Pak se lámanou angličtinou zeptal, zda má někdo nějaké otázky. Tuto triviální otázku pro jistotu zopakoval Luky ještě v češtině, protože se nikdo na nic neptal. Zřejmě doufal, že je mezi námi nějaký neangličtinář, který snad nerozuměl a opravdu se chce na něco zeptat. Chyba... Opět bylo zaryté ticho. Zřejmě to bylo i tím, že nikdo z nás tam nechtěl pana Czarnika déle týrat, neb cesta z Maďarska jen kvůli pár exotům ho musela vnitřně deprimovat.

Nadešlo další kolečko obdivného vzdychání nad vystavenými kousky. Mě nejvíce zaujal DraCo, jehož vlastníkem byl Svéťa (o kterém jsem se později dozvěděl, že má doma tolik Amig a jejích derivátů, že z rodinného domku je vpodstatě 1+0 o výměře 5 metrů čtverečních). Kupodivu ochotně odpovídal na mé nejapné otázky, které zas až tak na druhou stranu nejapné nebyly, protože tenhle stroj, na kterém běžel upravený OS3.9 jsem si ještě naživo nikdy neošahal. Svéťa byl vůbec zásoben. Společnost DraCu dělala ještě AmigaONE a MiniMig, který jsme se posléze s Holym rozhodli trochu poškádlit. Vlastně to vzniklo jen z čisté zvědavosti, kolik ten stroječek má vlastně Ram. A věřte nebo ne, Svéťa i po čtyřměsíční známosti nevěděl. Nadešlo elaborování s instalací lepší Rom (byla tam 1.3, zkusili jsme 2.04, ale neprošla - nicméně nejspíš díky tomu, že byla zřejmě i trochu nakopnutá) a Workbenche. Mezitím však Luky začal na provizorně upevněném plátýnku předvádět, co umí jeho Pegasos. A vpravdě toho s nainstalovaným MorphOSem uměl celkem dost. Jeho přednáška se protáhla na hodinu a vpodstatě ji mohl překročit. Nakonec všichni ožili ve chvíli, kdy se zeptal, zda nemá spustit nějakou hru nebo demo. Rozhodli jsme se, že Pegasosu trochu zatopíme a vyzvali Lukyho, ať pustí ta dema rovnou dvě. Pegasos to lehce nerozdýchal a společně s novou killovací fičurou se poroučel. Další pokusy již dopadly lépe, jako nechtěně naráz spuštění dva Kváci III, kteří ale i přesto běželi v 1024x768 v obstojných 37FPS. Samozřejmě nemohl chybět ani křest ohněm a jakoby Luky věděl dopředu, co budu chtít vidět, měl připravenou óbrovskou mapu v OpenTTD (který někteří sebevrazi hrají i na EeePC, jehož display je ve skutečnosti ještě menší, než se na fotografiích u různých recenzí může zdát).

Po ukončení přednášky jsme tedy už měli čas s Holym otestovat MiniMig (který by se Holymu hodil na programování v AMOSu, až na drobnou vadu - neumí do ADFek zapisovat) a vrazili jí po nepovedeném pokusu s ROM 2.04 Workbench 1.3. Načítal se neuvěřitelně dlouho (což by se dalo ales spíš přičíst prapodivné SD kartě, kterou Svéťa v MiniMigu provozoval), ale dočkali jsme se a zjistili, že MiniMig je osazen 1,5MB paměti, z čehož těch 512kB se tváří jako Fast (ale spíš Bogo). Nemohli jsme samozřejmě opomenout otestovat naše dvě nové textovky, resp. jejich dema. Zprvu to vypadalo, že Žůvičky na MiniMigu prostě nepoběží. Pokus o načtení se projevil pádem systému a já to začal přičítat HAM logu, který by MiniMig nemusel být schopen zobrazit. Nadešel čas pro Ovečku, nicméně ta neprošla, protože ADF vytvořené Holym nebylo v OFS. Druhý pokus Žůviček proběhl ale o sto procent lépe a já mohl slavit...a později utěšovat Holyho, který smutně usoudil, že by Ovečka mohla taky šlapat, když je v tom AMOSu.

No a potom to šlo rychle. Většina osazenstva zmizela nejspíš pozdravit nahluchlou výčepní a i já Holym jsme začali přemýšlet o taktickém ústupu domů. Rozloučili jsme se pozdravem "Amize ZDAR a textovkám zvlášť" a vyrazili do temného odpoledne.

Pravděpodobně se toho odehrálo ještě více, ale už takhle je článek dost dlouhý. Některé zde nepopsané momenty jistě zachytí ve svém článku Prober, Luky a nebo nějaký jiný zvrhlík, který se na této akci vyskytoval.

Upozornění autora: veškeré děje popsané v tomto článku se mohou zakládat na skutečnosti pouze z části, osoby skutečné nejsou a nikoho žijícího, ani mrtvého nepřipomínají :-) Fotky z akce najdete v galerii! Přesný počet účastníků akce byl 22 lidských bytostí + jedno dítě. :-)

-misticjoe-


Související články:
Videa z AKF08 a PowerDev4 (24.08.2008)
AKF 2008 spojená s PowerDev 4 (21.08.2008)

Celá tisková zpráva... | Komentováno: 11x | Komentuj! | Informační e-mailVytisknout článek Zavři tiskovou zprávu>>>

Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo
  Anketa
Kolik byste byli ochotni dát za kompletní NatAMI produkt v Kč?

do 5000
986 (986 hl.)
5000 - 12000
692 (692 hl.)
12000 - 17000
617 (617 hl.)
více jak 17000
690 (690 hl.)

Celkem hlasovalo: 2985

  TOP Odkazy
STOP EKO-DANÍM
  Quick News
12.05.2009: Komentáře jen pro registrované
Vzhledem k tomu, že se tu poslední dobou začal rozmáhat nešvar v podobě spamů v komentářích, tak jsem prozatím udělal to, že je mohou zadávat pouze registrovaní uživatelé. Je to nejjednodužší cesta, než spašim/spáchám nějaký ten buzerační kód, jako třeba "kolik je 6 děleno deseti, atd."...VyhlídkaHistorické ubytováníLuxusní chataUbytování rodin s dětmiUbytování ve StrmilověRybářstvíVlčí doupěvodlitniChata v České KanaděUbytování v KunžakuStrmilovský šachový klubVodní rájPenzion

04.01.2009: Kompy 2009
20. - 22. února proběhne v Praze párty Kompy 2009. Jsou zvání nejen fanoušci Amigy, ale všech kousků, které jsme my mladí hoši doma měli a máme. Registrace není nutná, ale je rozhodně užitečná, aby s Vámi bylo počítáno. Učinit tak můžete zde!.

24.09.2008: NatAmi novinky
Na tento víkend jsou slíbeny žhavé novinky z dění okolo NatAmi. Jejich čerstvý přepis a překlad samozřejmě přineseme! Tak se těšte (doufejme, že na na nadějné) na zprávy...

Tento web je optimalizován pro Mozilla 1.5b nebo vyšší a rozlišení min. 1024x768!